אוכל מקומי

מאכלים גאורגים אותנטיים

 

נכתב ע"י אלכסנדר סבורנין

 

בעניין הזה דווקא נתחיל מהתחלה. כמעט בכל מסעדה בטביליסי תוכלו להזמין ולנסות את הקלאסיקות של המטבח הגאורגי כמו חצ'אפורי, חינקלי או לוביאני. אבל, וזה אבל גדול, כמו שלא בכל מקום שמוכרים חומוס אתם נוהגים ללכת ולאכול חומוס, גם כאן צריך לדעת למי ללכת. למזלכם, אנחנו נספר לכם למי ללכת. אז הנה הם המאכלים הגאורגים המפורסמים ביותר והמקומות הנכונים לנסות אותם כשאתם בטביליסי.

RETRO

אי אפשר להגיע לגאורגיה ולא לנסות חצ'אפורי, זה כמו להגיע לאיטליה בלי לנסות פיצה. אז אמנם כמעט בכל מסעדה תוכלו להתנסות בחצ'אפורי, אבל אם אתם מחפשים את החווייה האמיתית, זו שמשאירה טעם של עוד, תגיעו ל-RETRO. הוא עשוי מגבינה (khatcha) בחלקו העליון ולחם ממולא (Puri) והקלאסיקה האמיתית מגיעה עם ביצה וגוש חמאה מעל. לכל מחוז יש גרסה משלו לחצ'אפורי אך המפורסם ביותר הוא ה-calorie laden acharuli khatchapuri שמגיע ממחוז Adjara. ממוקם כ-8 דקות נסיעה ממרכז העיר ופתוח בין השעות 10:00-22:00 מדי יום.

אתר

כתובת

Retro.jpg

Image By Justyna Mielnikiewicz

SAKHACHAPURE #1

אם לא מתחשק לכם לצאת ממרכז העיר ובא לכם לנסות גרסאות יותר מודרניות גם בצורה וגם בטעם של החצ'אפורי, זהו המקום בשבילכם. מנות גדולות, טעימות ומשביעות בנוסף לתפריט עשיר ממנו תוכלו לבחור.

פתוח בין השעות 10:00-22:00 מדי יום.

אתר

כתובת

Sakhachapure.jpg

Image By Sakhachapure N1 Facebook Page

ZAKHAR ZAKHARICH

ממוקם ממש במרכז העיר, זהו אחד המקומות הבודדים שעדיין מכין חינקלי בעבודת יד. פה מייצרים חינקלי להרבה מסעדות נחשבות בעיר משום שאין להשוות בין חינקלי שיוצר במפעל לכזה שהוכן ביד. חינקלי טלה היא הבחירה שלנו. פתוח בין 10:00-22:00.

אתר: אין

כתובת

zakharichi.PNG

Image By Zakharichi Instagram

 

SHAVI LOMI

אם אתם מחפשים חווייה גאורגית אמיתית, זהו מקומכם. זוהי אחת המסעדות הראשונות שהציעו מאכלים גאורגיים מסורתיים עם טוויסט. המסעדה קטנה וחמימה עם עיצוב גאורגי מסורתי. אם ברצונכם לטעום קצת מכל מיני מאכלים גאורגים, היינו ממליצים ללכת על מנת ה- Gobi שמכילה גבינות, לחמים נהדרים, חמוצים, סלטונים ועוד. פתוח בין השעות 12:00-00:00.

אתר

כתובת

shavi lomi 2.jpg
shavi lomi.jpg

Images By Shavi Lomi Facebook Page

עלול לעניין אותך